Interpretacja wyników badań hormonów tarczycy u 31-latki z objawami niedoczynności

witam, prosiłabym o interpretację wyników badań, TSH 5,2 (norma 0,27-4,2) FT4 1,21 (norma 0,93-1,70) anty-TPO 530,80 (norma 0-34) lekarz endokrynolog przepisała mi już letrox 50 (dawka pól tabletki dziennie na czczo) i za dwa miesiące mam kontrolę TSH. Mam wszelkie objawy niedoczynności ... martwią mnie tylko te przeciwciała anty - TPO. Miałam jeszcze zlecone badanie anty-TG ale nie mam jeszcze wyniku. O czym mogą świadczyć takie wyniki badań?

Lek. Krzysztof Szmyt

Szanowna Pani,
Obecność w dużym mianie przeciwciał przeciwko strukturom tarczycy może świadczyć o obecności autoimmunologicznego zapalenia tarczycy, choroby Hashimoto, która powoduje przewlekłe niszczenie gruczołu i w konsekwencji niedoczynność. W rzadkich przypadkach przeciwciała obecne są u zdrowych ludzi. Proszę stosować się do zaleceń endokrynologa i pozostawać pod jego stałą opieką. Pozdrawiam.