Prośba o interpretację wyników USG tarczycy

proszę o interpretację wyników usg tarczycy Tarczyca położona typowo,2płatowa,niepowiększona. Cieśn gr do2,5mm, płat prawy o wym 47x15x15,5mm lewy 46x13,5x13mm. W obu płatach nieliczne, nieunaczynione ogniska bezechowe sr do 2,6mm mogące odpowiadać obszarom koloidowym. innych zmian ogniskowych nie stwierdzam. unaczynienie w normie, okoliczne węzły chłonne nie powiększone, tarczyca nie przemieszcza i nie uciska tchawicy.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jest to opis prawidłowej budowy tarczycy. Nie ma powodu do niepokoju.

Pozdrawiam.