Prośba o interpretację wyniku badania glukozy u 41-latki

Proszę o interpretację wyniku badania: Insulina po obciążeniu 75g glukozy (0, 1, 2, 3) Insulina: 6,8 Insulina: 65,9 Insulina: 12,9 Insulina: 5,4 Z góry dziękuję

Magdalena StusiĹska

Wynik badania oznacza, że w reakcji na podaną glukozę. Normy stężenia insuliny wynoszą 6-25mU/l. Wyjściowy i końcowy wynik jest więc prawidłowy. Jeżeli chodzi o interpretację wyników po 1h- przyjmuje się, że wzrost powinien wynosić 5-7x jednak interpretacja takiego wyniku różni się pomiędzy ośrodkami. Interpretacja wyniku jest też łatwiejsza, jeśli porównuje się wyniki stężenia insuliny z poziomem glukozy w danym oznaczeniu. Wniosek jest taki- że może istnieć u Pani niewielkiego stopnia insulinoopornosć.