Proszę o interpretację wyniku badania moczu dziecka w wieku 12 miesięcy

Pdczyn kwaśny; białko min. opal (?); nabłonki: płaskie i okrągłe - d.liczne wys.; krwinki białe 10-15 i w dużych skupiskach; krwinki czerwone świcie 4-6 wpw; niel bakterie. Chcę nadmienić, że dzień wcześniej dziecko dostało zapalenia cewki i po konsultacji z chirurgiem dziecięcym zalecono okłady z rivanolem. Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Podany wynik badania ogólnego moczu dziecka świadczy o zakażeniu dróg moczowych. Wskazuje na to leukocyturia (zwiększona ilość leukocytów w moczu) oraz erytrocyturia (wzrost liczby krwinek czerwonych w moczu). W związku z tym sugeruję wykonanie posiewu moczu z antybiogramem. Badanie to pozwoli zidentyfikować patogen, który wywołał zakażenie oraz jego wrażliwość (podatność na leczenie) na określone antybiotyki.