Proszę o pomoc - wyniki toksoplazmozy. Czy brać antybiotyk?

Witam, jJestem w 18. tyg. ciąży i od początku borykam się z powtarzaniem wyników na toxo, ale zacznę od początku: 17.06.2010 - IgG 165 interpretacja: <1.0 ujemny, >=1.0-<3,0 niejednoznaczny, >=3,0 dodatni IgM 0,80 interpretacja: <0,8 ujemny, >=0,8-<1,0 niejednoznaczny, >=1,0 dodatni, weryfikacja - badanie wykonano dwukrotnie: <0,55 ujemny, 0,55-0,64 wątpliwy, dodatni >0,64 2010-06-21 - awidność 0,27 interpretacja: niska poniżej 0,200, graniczna 0,200-<0,300, wysoka powyżej 0,3 - wykl. zak. w ciągu ost. 3-4m-cy 14.07.2010 - badanie robione w tym samym labolatorium, co poprzednie IgM 0,84 interpretacja jak ostatnio 15-07-2010 bad. wykonane w innym lab. IgG 48,1 interpretacja: do 7,2 wynik ujemny, 7,2-8,79 wynik wątpliwy od 8,79 wynik dodatni IgM <0,3 interpretacja: do 6 wynik ujemny, 6-10 wynik wątpliwy, od 10 wynik dodatni 24.08.2010 - bad. wykonane dla porównania w lab. tym co 17.06: IgG 264,5 interpretacja:<1.0 ujemny, >=1.0-<3,0 niejednoznaczny, >=3,0 dodatni IgM 0,88 test weryfikacji interpretacja: <0,55 ujemny, 0,55-0,64 wątpliwy, dodatni >0,64 IgG w ostatnim badaniu wzrosło, IgM wzrasta co miesiąc o 0,04 jednak ciągle jest wątpliwe. Jak mam sie odnieść do tych badań, czy należy rozpocząć leczenie? Proszę o odpowiedź, martwię się o synka.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety, zgodnie z regulaminem naszego serwisu nie możemy na nie odpowiedzieć. Badania powinien zinterpretować lekarz, który prowadzi Twoją ciążę, on w razie potrzeby zaleci też odpowiednie leczenie.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl