Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pryszcze i zmiany skórne w okresie jesienno-zimowym

Mam 21 lat i co roku mam ten sam problem w okresie jesienno -zimowym. Wyskakują mi straszne pryszcze w okolicy brody po obu stronach. Są one wielkie podskórne, strasznie bolące do tego. Twarz mam ogólnie dobrą tylko na brodzie jest strasznie. Czytałam że pryszcze za pryszcze w tej okolicy odpowiedzialne są hormony lub wątroba czy to jest prawda? CZy są jakieś sposoby na wyleczenie tego, pomoże mi lekarz rodzinny czy bez wizyty u dermatologa sie ie obejdzie?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę koniecznie udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. jeżeli to byłby problem z hormonami czy też z wątrobą to raczej byłyby przez cały rok.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy