Przebieg badania rezonansu magnetycznego głowy

Witam. Miałam rezonans magnetyczny głowy.. I miała miejsce taka sytuacja: pierwsze badanie było prowadzone przez jednego technika i trwało ok. 50 minut. Następnie technik poinformował mnie, że za moment nastąpi jeszcze jedno badanie, aby coś zweryfinkować. Po upływie 10 minut do sali weszła druga osoba nie wiem kto to był czy lekarz czy technik i badanie nastapiło jeszcze raz, tym razem obraz obserwowało dwoje ludzi. Chciałam zapytać czy naprawde coś tak żle było, że była potrzeba wezwania drugiej osoby do konsultacji? Inni ludzie mieli badanie tylko raz i jakies 30minut trwalo a moje w sumie z 1.5h czy mam sie bać?? Jestem zestresowana..

Witam serdecznie,

Proszę się nie martwić, tylko poczekać na wynik badania MRI, po czym udać się na konsultację do lekarza prowadzącego zlecającego badanie.
W niektórych przypadkach w trakcie badania, w razie wątpliwości, potrzebna jest konsultacja radiologa, w celu zweryfikowania powstałego obrazu.

Pozdrawiam serdecznie.