Jak interpretować wynik rezonansu magnetycznego głowy bez kontrastu?

Witam. Mężczyzna 42 lata. Hipercholesterolemia rodzinna, dość liczne guzki na ciele (prawdopodobnie tłuszczaki), bóle głowy zwykle rozpoczynające się od karku. Bóle kręgosłupa. Z powodu hipercholesterolemii, znacznego osłabienia zdolności koncentracji, problemów z zasypianiem wykonano RM głowy (bez kontrastu). Proszę o interpretację wyniku: "Obraz mózgowia w granicach normy. Zmian ogniskowych nie wykazano. Komory boczne nieznacznie szersze o niejasnym znaczeniu klinicznym - rozwojowo szersze ?, zanik podkorowy ??. Obraz pozostałych wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych w normie. W sekwencji DWI-EPI w obrębie mózgowia nie wykazano obszarów ograniczonej dyfuzji, w tym wczesnych zmian niedokrwiennych. Pogranicze czaszkowo szyjne w normie. Zatoki boczne nosa w normie." Niepokoją mnie te znaki zapytania. O czym może świadczyć ewentualny zanik podkorowy? W jaki sposób można się upewnić czy to cecha fizjologiczna czy objaw choroby? Jakiej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,

Znak zapytania w opisie znaczy, że radiolog opisujący badanie nie był do końca pewny jakie znaczenie ma klinicznie uwidoczniona zmiana. Przyczyn może być wiele, dlatego należy udać się do lekarza zlecającego badanie lub neurologa na konsultację i ustalenie na podstawie obrazu klinicznego oraz wyników badań dodatkowych rozpoznania.

Pozdrawiam.