Przechowywanie próbki kału w probówce z podłożem do badania na nosicielstwo

Czy próbka kału w probówce z podłożem do badania na nosicielstwo może być przechowywana około 40 godzin w warunkach domowych jeżeli nie ma możliwości wcześniej dostarczyć jej do laboratorium? czy probowkę trzeba przechowywać w określonej temperaturze?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Próbki powinny być przechowywane w niskich temperaturach, a więc w lodówce. Jeśli nie były przechowywane w lodówce nie nadają się po tak długim czasie do badania.