Badanie kału na nosicielstwo

Czy aby zdac kał na nosicielstwo mozna go pobrac dzien wczesniej czy nalezy zrobic to rano???....Wiem,ze pytanie moze byc dosc glupie,ale musze wiedziec ,gdyz nie mam pewnosci czy uda mi sie to zrobic w danym dniu do danej godziny...?

Witam serdecznie. Zgodnie z zaleceniami próbki powinny być oddawane do laboratorium bezpośrednio po pobraniu czyli najlepiej tego samego dnia.