Czy badanie z próbki kału może wykazać drożdżycę?

PODEJRZEWAM , ŻE MAM DROŻDŻYCĘ UKŁADU POKARMOWEGO. NA PYTANIE O BADANIA W TYM KIERUNKU OTRZYMAŁAM ODPOWIEDZ , ŻE NALEŻY WYKONAĆ BADANIE NA POSIEW Z WYMAZU POBRANEGO Z MIEJSCA CHOROBOWEGO.PROSZĘ MI WYJAŚNIĆ SZERZEJ CO TO OZNACZA W PRAKTYCE , CZY MUSZĘ WYKONAĆ GASTROSKOPIE , CZY INNE BADANIE , CZY EWENTUALNIE BADANIE Z PRÓBKI KAŁU TEŻ MOŻE WYKAZAĆ DROŻDŻYCĘ ?

Aleksander Ropielewski

W pierwszej kolejności wykonuje się badanie kału (ze względu na trudność procedury często wyniki są fałszywie ujemne). kolejnymi badaniami są badania na obecność przeciwciał i PCR wykrywający materiał genetyczny grzyba.
Odnośnie pobrania kału - kał powinien być oddany sterylnego pojemnika kupionego w aptece. Należy pobrać ok.10 g (grudka wielkości orzecha włoskiego), z różnych miejsc próbki kałowej (ok. 6 miejsc) za pomocą plastikowej łopatki będącej w zestawie pojemnika przeznaczonego do badania kału.

Poniżej artykuł, który może Pani dostarczyć cennych informacji:
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-grzybicy-ukladu-pokarmowego