Czy przyjmowanie Pyralginy będzie miało wpływ na wyniki badania poziomu kalprotektyny?

Dzień dobry.Dzień dobry Zostało mi zlecone badanie poziomu kalprotektyny, aby potwierdzić lub wykluczyć zapalną chorobę jelita. Jednocześnie w celu zniesienia bólu brzucha przyjmuję Pyralginę. Czy będzie to miało istotny wpływ na wynik badania? Jeśli tak, to jak należy postąpić aby wynik był miarodajny?

Stosowanie pyralginy nie powinno mieć wpływy na stężenie kalprotektyny w kale, jeśli pyralgina stosowana jest w normalnej dawce. Ważne natomiast jest pobranie próbki kału do badania. Najlepiej wypróżnić się do plastikowego pojemnika i z niego pobrać niwielką ilość kału do probówki. Kał nie może mieć kontaktu z wodą lub z moczem pacjenta, nie może także "odsączyć się" na papierze toaletowym.