Przeciwwskazania do długotrwałego stosowania testosteronu

Witam Szanownych Państwa.Od miesiąca próbując leczyć objawy przyjmuję Testosteronum Prolongatum Jelfa, dawkowany raz w tygodniu 1 ampułka 100 mg/ml. Przed przyjmowaniem zastrzyków poziom testosteronu wynosił 2.25 mg/ml gdzie normy to 2.41-8.24 mg/ml, a 5 dni od przyjęcia zastrzyku 6.3 mg/ml. Chciałem zapytać czy aktualna dawka jest wystarczająca (średni wynik testosteronu dla osoby przed trzydziestką to powyżej 7.5 mg/ml) i czy nie ma przeszkód w długotrwałym jego przyjmowaniu ? Z góry dziękuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisał Pan żadnych szczegółowych informacji, oprócz podania wyników. Niestety nie jest to wystarczające, by określić, czy dawka jest wystarczająca. Powinien o tym zdecydować lekarz, który zalecił stosowanie testosteronu.