Maść przeciwzapalna na trzaskający kciuk u dziecka

Witam serdecznie. Chciałabym zapytać o nazwę maści przeciwzapalnej, którą mogłabym zastosować na trzaskający kciuk u 20-miesięcznej dziewczynki. Próbowałam pytać w aptece, ale niestety panie w aptece nie wiedzą, czy tego typu maści przeciwzapalne mogą być stosowane u małych dzieci. Jak to wygląda? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do tego, by maść przeciwzapalną zastosować u 20-miesięcznej dziewczynki? Czy mogą wystąpić u niej jakiekolwiek efekty uboczne po jej zastosowaniu? Mam wrażenie, że im wcześniej zastosuje się maść przeciwzapalną tym większa szansa na szybkie wyleczenie trzaskającego kciuka. Z drugiej strony boję się sama stosować maść przeciwzapalną u dziecka, bo nie jestem do końca przekonana czy aby na pewno nie spowoduje ona żadnych skutków ubocznych. Czy mogę prosić o poradę w mojej sprawie? Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Sądzę że konieczne jest konsultacja lekarza reumatologa lub ortopedy.