Przekazanie pompy laktacyjnej przez nosicielkę WZW typu B dla przyjaciółki

Jestem nosicielka wzwb. Mam bardzo niska wiremie. Czy moge podarować przyjaciolce pompę laktacyjna ktorej nie używam juz od 2 miesięcy ? Czy jest jakies ryzyko dla jej maluszka ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przed przekazaniem urządzenie powinno zostać dokładnie umyte oraz odkażone.