Przemywanie cery trądzikowej alkoholem

Witam! Mam pytanie czy przemywanie twarzy alkoholem (wódka) pomaga przeciw pryszczą? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
absolutnie nie należy stosować alkoholu do przemywania twarzy, ponieważ uszkadza barierę ochronną naskórka. Zamiast tego polecam stosowanie miejscowo na wykwity olejku z drzewa herbacianego (zakupiony w aptece). Jeśli trądzik jest mocno nasilony, może być konieczna wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam,
ES