Zmiany trądzikowe w pierwszym trymestrze ciąży

Witam, Kończę pierwszy trymestr ciąży i cierpię na zmiany trądzikowe. Stosowałam olejek z drzewa herbacianego na pojawiające się zmiany na twarzy i do ich odkażania. Zużyłam niemal całe opakowanie czystego olejku 7 ml zaś kosmetyczka poleciła mi serum do stosowania na całą twarz również z m.in. z tym olejkiem, twierdząc że jest to serum bezpieczne w ciąży (podobnie potwierdził to Instytut producenta kosmetyku). Proszę o pomoc, obawiam się że mogłam zaszkodzić mojemu dziecku.

Lek. Tomasz Budlewski

Ale co to był za preparat, prosze podać nazwę, jesli chodzi o sam olejek z drzewa herbacianego to jest on bezpieczny w ciąży.