Przepuklina kręgosłupa i wstrzyknięcie kortyzonu

Witam. Mam przepuklinę kręgosłupa(odcinek lędźwiowy) choruje od lutego 2015 po 2 miesiącach wstrzyknięto mi Kortyzonu który w części pomógł ale nie na długo bolała mnie prawa strona a teraz także i lewa nie przyjmuje żadnych leków a pan doktor powiedział ze jak sie nie polepszy to zastosuje 2 zastrzyk nie wiem czy to będzie dla mnie niekorzystne. Mieszkam w szwajcarii i lecza mnie w klinice Zurich a nie mi nie pomaga proszę o jakaś radę.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Konieczne badanie lekarskie i zapoznanie się z wynikami. Proszę koniecznie udac się do lekarza prowadzącego.

0

W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu najlepiej MRI
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.

Na marginesie blokada blokadzie nierówna, najskuteczniejsze są te celowane, dobrane w zależności od problemu, miejsca zmiany itd...wykonywane pod kontrolą aparatu rtg ( ramienia C).
Podobne efekty przynosi termolezja a raczej zabieg PRF, pod warunkiem oczywiście, że jest właściwie dobrany.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty