Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Anna Aseńko Chirurg
60 poziom zaufania

Witam,
rozmiar przepukliny to jedna, a druga sprawa to objawy jakie towarzyszą schorzeniu. Modyfikacja stylu życia i odżywiania oraz ewentualne dodanie leczenia farmakologicznego może okazać się wystarczające. Oczywiście nie można zapomnieć o stosownej kontroli endoskopowej. Statystyki mówią, że nawet około 60% społeczeństwa może mieć przepuklinę rozworu przełykowego. O wskazaniach do operacji decyduje więc nie tylko stwierdzenie przepukliny, ale całokształt objawów w połączeniu z oceną ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Każda operacja wiąże się z możiwością wystąpienia powikłań, więc decyzja o takim leczeniu na pewno nie może zostać podjęta na podstawie internetowej konsultacji.
Pozdrawiam, Anna Aseńko

Chirurg i lekarz medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy