Przepuklina rozworu przełykowego przepony i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka

Zdiagnozowano u mnie przepukline rozworu przelykowego przepony i przewlekle zapalenie blony sluzowej zoladka.Zalecono diete.Czy jesli nie bede przestrzegac tej diety bedzie mnie bolal brzuch?Czy ta diete musz e trzymac juz przez cale zycie?Czy te choroby moga powodowac przewlekle bole w nadbrzuszu?

Lek. Tomasz Budlewski

tak moga powodować bóle w nadbrzuszu. co do diety to proponuje zastosowac zgodnie z zaleceniami przez miesiac, dwa nastepnie udac sie do lekarza prowadzacego na rozmowe: w stylu jak Pani znosi diete i jak sie Pani czuje.