Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe bóle nadbrzusza oraz przepuklina rozworu przełykowego, zapalenie błony śluzowej żołądka i Helicobacter

Od roku czasu cierpie na przewlekle bole nadbrzusza.Usg nic nie wykazalo.Po gastroskopi stwierdzono przepukline rozworu przelykowego przepony i przewlekle zapalenie blony sluzowej zoladka oraz helikobakter pyroli.Eradykacja sie nie powiodla.Gastrolog mowi ze te choroby nie sa przyczyna moich boli.Naczytalam sie w internecie ze takie objawy wystepuja rowniez przy raku trzustki.Czy rzeczywiscie te choroby nie daja przewleklych boli jak to jest u mnie?Martwie sie czy to nie jakis rak?
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Zalecenia dla pacjentów po badaniu endoskopowym

Badanie endoskopowe służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jakie są zalecenia dla pacjentów po wykonaniu tego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Celem dość dobrej oceny trzustki wystarczające jest wykonanie USG po odpowiednim przygotowaniu pacjenta ("odgazowaniu") lub szczegółowszym badanie w tym względzie czyli TK jamy brzusznej. Jeśli rzeczywiście występuje przypuszczenie występowania procesu nowotworowego w zakresie trzustki należałoby takie badania wykonać. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę z tego, że bóle w nadbrzuszu wcale nie muszą być jednoznacznie związane z układem trawiennym, ale np. ze zmianami w kręgosłupie odcinku piersiowym.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Podane odchylenia od normy mogą dawać dolegliwości bólowe w nadbrzuszu. Aby sprawdzić czy jest konieczność interwencji chirurgicznej trzeba wykonać 24godzinną pehametrię przełyku w pracowni motoryki przewodu pokarmowego (przy dużych ośrodkach klinicznych gastroenterologicznych). Nie należy myśleć pesymistycznie o "raku" ale oczywiście zawsze o takiej możliwości należy pamiętać.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy