Przepuklina rozworu przełykowego i codzienny ból nadbrzusza
Stwierdzono u mnie przepukline rozworu przelykowego przepony.Meczy mnie codzienny bol nadbrzusza i nudnosci.Usg jamy brzusznej nic nie wykazalo.Moje pytanie brzmi: czy rzeczywiscie to od tej przepukliny boli mnie codziennie cale nadbrzusze?Moj lekarz gastrolog twierdzi bowiem ze tak.Ale biore przeciez od tej przepukliny mase lekow czy one wiec nic nie dzialaja?Czy rzeczywiscie ta przepuklina daje takie dolegliwosci bolowe?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Prof. dr hab. JarosĹaw Leszczyszyn
Szanowna Pani,
rzeczywiście przepuklina może dawać takie objawy. Natomiast USG nie jest w stanie stwierdzić tego stanu. Należałoby zrobić gastroskopię i udać się do dobrego gastrologa lub chirurga.
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrologa, Kraków