Bóle podbrzusza, nudności i brak apetytu a zmiany w żołądku
Od 6 miesiecy bardzo boli mnie cale nadbrzusze,mam nudnosci,brak apetytu,czasami wymiotuje.Przez te 6 miesiecy schudlam 5 kg.Gastroskopia wykazala przewlekle zapalenie zoladka i przepukline rozworu przelykowego przepony.Usg robione 2 miesiace temu ok.Naczytalam sie w internecie ze takie objawy wystepuja przy raku trzustki.Czy moj gastrolog robiac usg mogl nie zauwazyc guza trzustki ,czy przyjac te diagnoze, ze te wszystkie moje dolegliwosci sa wlasnie od przepukliny.Biore na to mase lekow i nic!

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani,
całość objawów klinicznych wskazuje na rozpoznanie przepukliny. Rak trzustki daje zupełnie inne objawy. Często jednak występuje brak skuteczności leczenia - wówczas należy zastosować leki z innej grupy.
Pozdrawiam, W.Kawiorski