Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 5 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przepuklina rozworu przełykowego przepony i wynik gastroskopii

Witajcie. Kilka dni temu miałem robioną gastroskopię. Diagnoza: - Przepuklina rozworu przełykowego przepony - Zapalenie opuszki dwunastnicy Lekarz który mnie tam wysłał, po zobaczeniu wyników zapisał mi tylko tabletki - Gasec-20 Gastrocaps. Czy to jest wystarczające? Poczytałem trochę o tych chorobach i mam mieszane uczucia. Na Gastroskopię się wybrałem przez częste gazy, czasami mam chrypkę, ale to chyba każdy ma, nie mam innych objaw w/w chorób. Co powinienem teraz zrobić?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

W takich wypadkach wystarczającym leczeniem jest zastosowanie inhibitorów pompy protonowej (np. Gasec) oraz diety jak w chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Najlepiej, żeby leczeniem zajął się gastroenterolog.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Lekarz postąpił prawidłowo, rozpoznał u Pana przepuklinę rozworu przełykowego i prawdopodobnie chorobę refluksową przełyku i zastosował odpowiednie leczenie. Warto tylko wspomnieć, że leki te stosować należy przewlekle, to znaczy miesiące lub lata i oczywiście nie spowodują one wycofania się przepukliny, a jedynie ustąpienie objawów.
Skonsultowałbym się z chirurgiem lub gastroenterologiem, może nalezy pomyśleć o operacji laparoskopowej naprawy przepukliny?

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy