Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przepuklina rozworu przełykowego przepony i wynik gastroskopii

Witajcie. Kilka dni temu miałem robioną gastroskopię. Diagnoza: - Przepuklina rozworu przełykowego przepony - Zapalenie opuszki dwunastnicy Lekarz który mnie tam wysłał, po zobaczeniu wyników zapisał mi tylko tabletki - Gasec-20 Gastrocaps. Czy to jest wystarczające? Poczytałem trochę o tych chorobach i mam mieszane uczucia. Na Gastroskopię się wybrałem przez częste gazy, czasami mam chrypkę, ale to chyba każdy ma, nie mam innych objaw w/w chorób. Co powinienem teraz zrobić?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

W takich wypadkach wystarczającym leczeniem jest zastosowanie inhibitorów pompy protonowej (np. Gasec) oraz diety jak w chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Najlepiej, żeby leczeniem zajął się gastroenterolog.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Lekarz postąpił prawidłowo, rozpoznał u Pana przepuklinę rozworu przełykowego i prawdopodobnie chorobę refluksową przełyku i zastosował odpowiednie leczenie. Warto tylko wspomnieć, że leki te stosować należy przewlekle, to znaczy miesiące lub lata i oczywiście nie spowodują one wycofania się przepukliny, a jedynie ustąpienie objawów.
Skonsultowałbym się z chirurgiem lub gastroenterologiem, może nalezy pomyśleć o operacji laparoskopowej naprawy przepukliny?

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy