Przepuklina rozworu przełykowego przepony i wynik gastroskopii

Witajcie. Kilka dni temu miałem robioną gastroskopię. Diagnoza: - Przepuklina rozworu przełykowego przepony - Zapalenie opuszki dwunastnicy Lekarz który mnie tam wysłał, po zobaczeniu wyników zapisał mi tylko tabletki - Gasec-20 Gastrocaps. Czy to jest wystarczające? Poczytałem trochę o tych chorobach i mam mieszane uczucia. Na Gastroskopię się wybrałem przez częste gazy, czasami mam chrypkę, ale to chyba każdy ma, nie mam innych objaw w/w chorób. Co powinienem teraz zrobić?

W takich wypadkach wystarczającym leczeniem jest zastosowanie inhibitorów pompy protonowej (np. Gasec) oraz diety jak w chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Najlepiej, żeby leczeniem zajął się gastroenterolog.

Lekarz postąpił prawidłowo, rozpoznał u Pana przepuklinę rozworu przełykowego i prawdopodobnie chorobę refluksową przełyku i zastosował odpowiednie leczenie. Warto tylko wspomnieć, że leki te stosować należy przewlekle, to znaczy miesiące lub lata i oczywiście nie spowodują one wycofania się przepukliny, a jedynie ustąpienie objawów.
Skonsultowałbym się z chirurgiem lub gastroenterologiem, może nalezy pomyśleć o operacji laparoskopowej naprawy przepukliny?