Przepuklina tarczy międzykręgowej u 33-latki

 agakoszalin 2014-09-11, 11:09 proszę o interpretacje wyniku  przepuklina dokanałowa tarczy miedzykręgowej c5-c6 tylno-lewoboczna o podstawie szerokości ok. 13mm i grubości do 5mm uciska worek oponowy w części centralnej i na poziomie lewego zachyłka korzeniowego zwężając jego wymiar strzałkowy do ok. 6,5 mm. w obrębie materiału przepuklinowego widoczne zwapnienie. zmianie towarzyszą okrężne osteofity krawędzi trzonów -cechy długotrwałej dyskopatii. przestrzeń międzytrzonowa c5-c6 zwężona ,

Witam,
choroby nie czyta się jedynie z badania obrazowego. Jeżeli posiada Pani dolegliwości bólowe należałoby skonsultować się w tym przypadku z neurochirurgiem, który zróżnicuje czy objawy bólowe są spowodowane rzeczywiście uciskiem na struktury nerwowe lub inne. Dopiero wtedy można interpretować wyniki, stawiać diagnozę i programować leczenie. Pozdrawiam