Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zwężenie i odwodnienie tarczy międzykręgowych a operacja odcinka szyjnego kręgosłupa

Witam proszę o interpretację badania MIR kręgosłupa szyjnego Oś kręgosłupa szyjnego w normie Zwężenie i odwodnienie tarczy międzykręgowych c4-c5 c5-c6 c6-c7 na tych trzech poziomach osteofity uwypuklone obustronnie na 3.0 mm do zachyłków korzeniowych i kanałów korzeniowych oraz w mniejszym stopniu dokanałowo. Dokanałowych dyslokacji nie stwierdza się. Szyjny odcinek rdzenia i pogranicze czaszkowo- szyjne w normie. Czy w takim wypadku konieczna jest operacja odcinka szyjnego kręgosłupa.
ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Opis badania wskazuje na zmiany w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. O kwalifikacji do zbiegu powinien zadecydować specjalista na podstawie badania, występujących dolegliwości oraz wyników badań dodatkowych. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy