Przerost migdałków i trzeci migdał u 4-latka

u mojego 4-letniego syna stwierdzono przerost migdałków i zbyt duży trzeci migdał. skierowano go na wycięcie.Czy naprawde trzeba go usunąć i czy po usunięciu nie bedzie chorował wiecej?

,już nie może chorować więcej niż teraz! Pamiętaj, każdy antybiotyk może zabić. Zakończ to. Usuń trzeci. Podniebienne potrzebne są do 8 go roku życia. Nie usuwamy ich w tym wieku w całości.Jeżeli przeszkadzają w oddychaniu i łykaniu pokarmów to zmniejszamy je operacyjnie.