Przestrzeń podoponowa poszerzona w wyniku USG córki
witam, córka miała robione usg oto wynik: Układ komorowy nieprzemieszczony, nieznacznie asymetryczny - LKB > PKB. Przekrój 3-komorowy: PKB 5 mm LKB 6 mm (górna granica normy) III komora 4 mm Zaokrąglony róg czołowy LKB. Sploty naczyniówkowe symetryczne 12- 13 mm. Echostruktura tkanki mózgowej w granicach normy. Przestrzeń podoponowa poszerzona - po str. prawej 8 mm, lewej 7 mm, szczelina pośrodkowa 6 mm. proszę o interpertacje badania czy mamy sie martwić

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Podany wynik badania powinien być oceniony przez specjalistę neurologa. Proszę zatem udać się z dzieckiem na wizytę do specjalisty.