Przesuszona skóra i badania hormonów tarczycy u 30-latki

Mam 29 lat. Często słyszałam pytanie dotyczące problemów z tarczycą. W dodatku przytyłam, jestem przemęczona, mam przesuszoną skórę, wypadają mi włosy i mam obniżony nastrój. Postanowiłam zbadać hormony tarczycy i oznaczyć miano przeciwciał. Moje wyniki to: TSH 0,572 ulU/ml (norma: 0,350-4,940) FT3 3,15 pg/ml (norma: 1,71-3,71) FT4 1,17 ng/dl (norma: 0,70-1,48) anty-TPO 78,74 IU/ml (norma: 0,00-5,61) anty-TG 12,41 IU/ml (norma: 0,00-4,11) Czy powinnam martwić się o moje wyniki?

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Z suchą skórą można zgłosić się do kosmetyczki lub lekarza medycyny estetycznej. Dobiorą odpowiednie zabiegi i pielęgnację domową.

Warto u endokrynologa skonsultować sie i wykonać odpowiednie badania