Przetłumaczenie naevus melanocyticus compositus

Proszę o przetłumaczenie wyników badania hist.: Naevus melanocyticus compositus, activatus (cutis dysplasticus). U podstawy znamienia obfity limfatycznokomórkowy naciek zapalny zmiana została usunięta w całości z szerokim marginesem tkanek zdrowych.

naevus melanocyticus compositus, activatus (cutis dysplasticus) - oznacza po polsku znamię zbudowane z komórek melanocytarnych (barwnikowych) złożone, aktywne (skóra dysplastyczna, czyli z zaburzeniem różnicowania się komórkowego) u podstawy znamienia obfity limfatycznokomórkowy naciek zapalny - oznacza, że znamię było w stanie zapalnym zmiana została usunięta w całości z szerokim marginesem tkanek zdrowych - oznacza, że znamię zostało całkowicie, doszczętnie wycięte.