Przewlekłe bóle wszystkich stawów

Dzień Dobry! Mam 37 lat, mężczyzna. Pół roku temu zaczęły mnie boleć kolana od strony wewnętrznej. Kilka miesięcy temu pojawił się problem z chodzeniem po kilku godzinach spaceru. Doszły do tego bóle wszystkich stawów. Strzelają cały czas dokładnie wszystkie. Bolą stopy w okolicach stawów, biodra, czasami ból pośladków. Bolą palce, głównie wskazujący lewej ręki i duży prawej stopy. Bardzo często bóle w różnych miejscach całego ciała od przeszywających do ciągłych. Ogólnie jestem słabszy. Nie ma sztywności porannej, ale budzę się "bez siły w rękach". Niedawno zaczęło się często uczucie cięższego i płytszego oddechu (czasami ból po lewej stronie klatki wysoko, ale nie serca ani głębiej tylko jakby mięśnia). Ból szyi - chyba od węzłów. Po słońcu wysypka na dekolcie. Kilka lat temu ból kolan i krostki na całym ciele leczone Dexametasonem. Około 2 miesiące temu pojawiły się podobne krostki na rękach - wyleczone Clobedermem. Wykonane prześwietlenia wykazały Drobne zwłóknienia w płucach nadprzeponowo lewa strona, niewielka rotacja kręgosłupa lędźwiowego w stronę prawą. Drobne zaostrzenia zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów. Zmiany zwyrodnieniowe w obu stawach kolanowych pod postacią wyciągnięć guzków międzykłykciowych przyśrodkowych oraz zwężenia szpar stawowych od stron bocznych. Stawy krzyżowo biodrowe, ręce stopy w normie. W morfologii w ciągu kilku tygodni spadek WBC z 4.0 na 3.6ul (poniżej normy - pół roku temu było 4.6). Obecnie także PDW 15.1 fl (norma do 14.5). Poprzednio 3 tygodnie temu RDW-CV - 41,8% (norma 11,5 -15). MPV – 15 (norma 7-13) Teraz RDW i MPV w normie. obecnie OB - 1. Mocz - w normie. Badanie ana przeciwciała przeciwjądrowe – nie stwierdzono. Borelioza – ujemne. Tarczyca – w normie. 3 tygodnie temu OB - 3 mm. Sód, potas, chlorki, CRP-h – w normie. Temperatura ciała po lewej stronie wieczorami 35,1 po prawej wczoraj również tak niska. W poprzednich dniach w ciągu dnia po lewej stronie do 35,8 po prawej do 36,2. Lekarz reumatolog nie wie co dalej, skierowanie do szpitala na listopad. Co jeszcze mogę zrobić, czy to może być białaczka?

Witam serdecznie! Białaczka to choroba nowotworowa krwi, która rozwija się w szpiku kostnym i wcześniej czy później powoduje powstanie zmian dających się zauważyć w morfologii krwi. W rozmazie obecne są komórki białaczkowe, a w morfologii krwi można odnotować anemię oraz małopłytkowość. Jeżeli takich zmian u Pana nie ma, podejrzenie białaczki jest bezpodstawne. Dodatkowo - większość chorób nowotworowych lub zapalnych wiąże się z istotnym wzrostem wskaźników stanu zapalnego - OB lub CRP. trudno zatem podejrzewać tego typu chorobę w przypadku OB, które jest w normie. Można ewentualnie oznaczyć jeszcze np. RF (czynnik reumatoidalny), przeciwciała antyCCP. Warto moim zdaniem oznaczyć także enzymy mięśniowe (kinaza kretyninowa oraz aldolaza) aby wykluczyć chorobę zwaną zapaleniem skórno-mięśniowym. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapalenie_sk%C3%B3rno-mi%C4%99%C5%9Bniowe

Pozdrawiam