Przewlekłe infekcje pochwy a badania w celu terapii celowanej

Witam, od roku zmagam się z infekcjami pochwy. Lekarz do tej pory mnie nie wyleczył mimo regularnych wizyt. Posiewy nic nie wykazują. Czy są jakieś inne badania specjalistyczne, które można wykonać w warunkach POZ, i które mogą wykryć zakażenia? Jakie to badania? Chciałabym w końcu podjąć terapię celowaną.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak naprawdę powinna skonsultować się Pani ze specjalistą ginekologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem. Jeśli jednak klasyczne posiewy są czyste wskazane jest poszukiwanie drobnoustrojów atypowych, np. chlamydii czy też rzęsistka.