Przewlekłe zapalenie prostaty

Witam. W odpowiedzi na moje przewlekłe zapalenie prostaty, lekarz urolog przepisał mi Apo-doxan 2, Biseptol 960, oraz Dicloberl 50. Zastanawiam się dlaczego został mi przepisany ten ostatni skoro, jak wynika z ulotki jest to lek przeciwbólowy. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Dicloberl zawiera diklofenak, który jest również lekiem działającym przeciwzapalnie.

Witam, sposobów i schematów leczenia przewlekłego zapalenia prostaty jest kilka. Jeden z bardziej popularnych to - antybiotyk (lub/i sulfonamid), lek przeciwzapalny, alfa-bloker i lek roślinny. W Pana przypadku został zastosowany ten schemat - diklofenak działa zarówno przeciwbólowo jak i przeciwzapalnie jak i przeciwobrzękowo. Czyli, wszysrtko jest OK. Zyczę powodzenia w terapii Pozdrawiam RH

Leczenie takich stanów jest trudne, gdyż wychwytywanie leków przez prostatę jest średnie...
Stosuje się zwykle kilka leków, także leki przeciwbólowe-przeciwzapalne, tak jak Pan otrzymał.
Niestety ilość pacjentów nie pozwala czasem lekarzowi wyjaśnić działania leków i stąd potem szperanie panów po Sieci.
Proszę nie używać alkoholu w czasie terapii.
Pozdrawiam.