Przewlekłe zapalenie tarczycy i nadwaga

Witam. Postanowiłam napisać ponieważ już w tym wszystkim pogubiłam się. Po rozmowie z lekarzem rodzinnym postanowiłam iść do endokrynologa. Tsh w normie 2,8 aTPO 92,8. Jak Pani endokrynolog stwierdziła mam przewlekłe zapalenie tarczycy lecz nie wymaga to leczenia. Nie ukrywam że mną sporą nadwagę przy wzroście 165 ważę na dzień dzisiejszy 88 kg. W ostatnim roku przybrałam aż 12 kg. Źle się czuję...bolą mnie stawy..biore leki na nadciśnienie i na wysoki cholesterol ( z 320 w ciągu 3

Pewnie lekarce chodziło o to, że poziom hormonów jest w normie. Zapalenie tarczycy można leczyć przede wszystkim odpowiednią dieta . Z opisu wynika, że ma Pani więcej schorzeń dietozależnych - proszę iść do dietetyka, przecież moze się PAni dobrze czuć, jeśli tylko zadba o siebie.