Zapalenie tarczycy a szanse na przytycie

Wysyłałam 2 tygodnie temu oto pytanie: http://forum.abczdrowie.pl/pytania-do-specjalistow/970833,wahania-wagi-stres-i-sposoby-na-przybranie-na-wadze?utm_source=notifications&utm_medium=email&utm_campaign=Nowa+odpowiedz+na+Twoje+pytanie Owszem, mam problemy z tarczycą lecz mój endokrynolog nie stwierdził nadczynności tarczycy,jedyne co mi powiedział to to,że jest to zapalenie tarczycy i że są jakieś małe guzki ale wszystko mieści się w normie. Czy to znaczy, że nie uda mi się przytyć...?

Witam. Jeśli lekarz stwierdził, że Pani tarczyca nie wymaga leczenia, to aby nie przytyć powinna Pani przestrzegać zaleceń jak każdy zdrowy człowiek, tzn. racjonalnie się odżywiać (5 małych posiłków dziennie), jeść dużo warzyw, ograniczyć kaloryczne, smażone potrawy, unikać dużej ilości słodyczy, słonych przekąsek i fast-foodów - są to rzeczy, które jedzone w nadmiarze i przy małej aktywności fizycznej skutkują nadwagą.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Przy odpowiednio dobranej diecie przytyje Pani, prosze rozważyć włączenie do diety Nutridrinków. Pozdrawiam.

Witam,

A jakie są wyniki dla TSH i anty-TPO? Na tej podstawie można stwierdzić podłoże problemu z tarczycą. Jeżeli natomiast jest Pani zdrowa proszę udać się do dietetyka, aby rozpisał indywidualne zalecenia na przybranie masy ciała jeżeli nie wystarczające są te, które udzielono 3 tygodnie temu.

Kamila Ziemann Dietetyka

Przytyć wcale nie jest tak łatwo. Aby miała Pani pewność, że stosuje Pani dobrą dietę, należy udać się do dietetyka. Otrzyma Pani indywidualny jadłospis i dopiero po po 2 tygodniach może Pani zobaczyć czy nadal jest problem w przytyciu. Pozdrawiam, Kamila Ziemann