Zakażenie pępka po zabiegu laparoskopii

http://forum.abczdrowie.pl/pytania-do-specjalistow/1042331,zakazenie-pepka-po-laparoskopii?utm_source=notifications&utm_medium=email&utm_campaign=Nowa+odpowied%3F+na+Twoje+pytanie Piszę odnośnie tych odpowiedzi,problem w tym,że zabieg miałam 12.02, po 13 dniach stosowania octinsept,wody utlenionej i naparu z kory dębu nic... wydaje mi się,że jest gorzej.Nie mam gorączki,ale.. Czy to już powód do zmartwień?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, W dniu dzisiejszym mija 14 dzień od zabiegu, któremu Pani się poddała. Zabieg bezpieczny, nie powinien zagrażać Pani zdrowiu i życiu. Nie mniej jednak, w Pani sytuacji, zgłosiłbym się na wizytę do lekarza operującego - celem kontroli rany (trochę za długo trwa Pani rekonwalescencja). Zawsze można wdrożyć skuteczniejsze metody leczenia Pani stanu, pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Jeśli był to zabieg usuwania wyrostka, może się zdarzyć iż kanał, przez który był "wyciągany" ulega infekcji i stąd zwykle niewielki problem.