Co robić z tym strupem w pępku po laparoskopii?

Witam. Jestem 2,5 tygodnia po laparoskopi ginekologicznej. W pępku czuje jakis strup bądź skrzep. Czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, czym jest opisywany strupek, czy jest to zwykła i niegroźna rana pooperacyjna, czy może w miejsce po nakłuciu wdało się jakieś zakażenie.

W przypadku tej drugiej opcji, warto sięgnąć po środki odkażające takie jak woda utleniona czy octenisept. Wskazuje się również na pomocne działanie maści na bazie betadiny.

Jeżeli zmiana nie zniknie samoistnie, to warto się udać do lekarza chirurga, który będzie w stanie ocenić zmianę i zaplanuje ewentualne leczenie. W razie wystąpienia objawów takich jak gorączka i osłabienie, proszę to zrobić niezwłocznie

Więcej informacji dotyczących omawianego tematu znajdzie Pani w treściach do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zakazenie-pepka-po-laparoskopii

https://portal.abczdrowie.pl/laparoskopia-ginekologiczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.