Dlaczego z pępka wydobywa się krew?

Witam. Dziś miałam uczucie wilgoci w pępku. Przed kąpielą użyłam chusteczki żeby tj wysuszyć pępek i zauważyłam że mam ślady krwi. Zdezynfekowalam pępek i włożyłam trochę wątki żeby zatamować krwawienie. Po jakichś 3 godz wyjęłam wate ale krew dalej lekko wypływała. Co to może być? Dwa dni temu uderzyłam się mocno w brzuch. Ale nie boli mnie ani nie mam żadnego siniaka.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wydostająca się z pępka krew jest najprawdopodobniej spowodowana przebytym urazem.

Wspomniała Pani, że przed kilkoma dniami uderzyła się w brzuch. Możliwe, że pomimo braku siniaka, pępek został uszkodzony. Okolice pępka są miejscem, które bardzo powoli się goi, dzieje się tak z powodu jego dużej wrażliwości na bodźce.

Z taką dolegliwością powinna się Pani jak najszybciej zgłosić do lekarza. Będzie on w stanie za pomocą odpowiednich badań jednoznacznie określić co jest przyczyną krwi z pępka, a także zaplanuje ewentualne leczenie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/co-oznacza-ksztalt-pepka-dlaczego-jest-wypukly-lub-wklesly-pepek-zmienia-ksztalt-w-trakcie-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.