Dlaczego mam wydzielinę z pępka?

Witam mam 21 lat jestem kobietą od wczoraj (05.12.22) z pępka uwalnia się płyn który jest bezbarwny i bardzo brzydko pachnie, wczoraj gdy myłam podłogę raz pojawił się paru sekundowy ból w okolicy pępka był bardziej kujący po czym przeszło, dzisiaj ( 06.12.22) gdy się położyłam i po godzinie wstałam ( wieczorem) pojawił się dziwny ból który trwał nieco dłużej.. czułam się jakby był tam napięty mięsień tak jakbym próbowała bardzo wysoko podnosić ręce i by mi się tam wszystko rozciągało po prysznicu wytarłam delikatnie okolice pępka po czym popsikałam octaniseptem i jak narazie spokój ... Wydzielina pojawia się nieregularnie ale w porównaniu z dniem wczorajszym dziś przeszłam to owiele gorzej jeśli chodzi o higienę kapie się codziennie i dokładnie.. co robić.. boje się udać na sor a na wizytę u lekarza czas oczekiwania bardzo długi..

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

obecność wydzieliny o nieprzyjemnym zapachu w pępku bardzo często jest objawem jego zapalenia, któremu towarzyszą zazwyczaj: ból, twardość, opuchlizna, zaczerwienienie. Z takimi dolegliwościami należy jak najszybciej udać się do lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ oprócz stosunkowo błahego powodu, jakim jest zapalenia pępka, mogą oznaczać także pneumokokowe zapalenie otrzewnej, wraz z którym może pojawiać się biegunka, gorączka.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/co-oznacza-ksztalt-pepka-dlaczego-jest-wypukly-lub-wklesly-pepek-zmienia-ksztalt-w-trakcie-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-w-okolicy-pepka https://portal.abczdrowie.pl/miala-guzek-na-pepku-to-byl-nietypowy-objaw-raka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.