Anoreksja a odpowiednie ćwiczenia

Witam! Mam 18 lat i choruje na anoreksje chciala bym przytyć aktualnie waze 41 kg przy wzroście 165 cm. Moje pytanie brzmi czy aby zdrowo przytyc po anoreksji muszę ćwiczyć? Aktualnie nie mam na nie sily prawie wcale nie mam energii. Czy może wystarczy sama dieta? Czy równomiernie przytyje nie ćwicząc jedząc zdrowo 2000 kcal dziennie i w tym raz na kilka dni slodycze ?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Olej z ryb może zapobiegać schizofrenii?

Witam, najlepiej jeśli bedzie Pani przybierała na wadze pod okiem dietetyka i psychologa, to zagwarantuje Pani zdrowe odzyskiwanie wagi i uchroni Pania przed nawrotem choroby. Pozdrawiam

Psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
0

Na początek ważne jest przybranie na wadze, później możne ewentualnie pomyśleć o podjęciu małej aktywności fizycznej. Przede wszystkim ważne jest, aby psycholog oraz lekarz prowadzący Pani terapię miał wgląd w Pani działania i oni (gdyż znają dobrze Pani problem) mogą Pani pomóc w planowaniu kolejnych kroków prowadzących do zdrowienia. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy