Powolne wychodzenie z anoreksji

Witam mam 18 lat i choruje na anoreksje. Mam 165 cm wzrostu i waże 41 kg. Wiem ze muszę przytyć i chce to zrobić tylko boje sie tego ze nie przytyje równomiernie a tylko w nogach i brzuchu i będę wyglądać jak przed chorobą. Więc moje ptyanie brzmi co i ile powinnam jesc by ladnie równomiernie przytyć i zakryć wystające kości? Nie potrafie dużo zjeść na raz bo zaczyna mnie boleć brzuch. Nigdy sie nie glodzilam tylko malo jadlam i cwiczylam. I czy moge jeść slodycze i jak czesto ?

Dieta jest jedną ze składowych działań w leczeniu anoreksji. Jest to choroba złożona, wymagająca podejścia holistycznego. Zachęcamy do skorzystania z pomocy specjalistów od zaburzeń odżywiania. Dużo łatwiej będzie Pani osiągnąć efekty pracując jednocześnie zarówno z dietetykiem, jak i psychoterapeutą, który w chwilach wątpliwości pomoże je Pani przezwyciężyć i zmotywuje do dalszego działania. Nie wiemy jak długo cierpi Pani na anoreksję oraz w jakim stanie jest obecnie Pani organizm. To wszystko o czym Pani pisze, jest możliwe do uzyskania, ale terapia żywieniowa musi być ustalona na podstawie wyników badań oraz wywiadu żywieniowego.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Nie ma ogólnej porady co i jak jeść by wyzdrowiec. Aby leczenie przynosiło skutki trzeba współpracy z zespołem lekarz-psycholog-dietetyk, którzy będą dobierać metody działania do pani przypadku. Pozdrawiam