Anoreksja a ćwiczenia

Witam. Od 3 lat choruje na anoreksję, jednak sporo przytyłam i moje obecne bmi wynosi 16,8. Czy mogę zacząć ćwiczyć, jeśli mam te 5 kg niedowagi?

Wprowadzenie ćwiczeń fizycznych powinno odbywać się po konsultacji z psychologiem i lekarzem prowadzącym Pani terapię - są ćwiczenia, które mają wzmocnić mięsnie, ciało i można z nich korzystać. Jednakże nie powinna Pani podejmować ćwiczeń zmierzających do dalszej utraty wagi (a tu widzę taką właśnie motywację...). Jednocześnie zwracam uwagę na to, że w dalszym ciągu zwraca Pani nadmierną uwagę na wagę, tycie itd ("sporo przytyłam" mimo "mam 5 kg niedowagi"). Wymaga to absolutnie prowadzenia psychoterapii. Pozdrawiam.

Witam,

Najlepiej jeśli omówi Pani tę kwestię z psychoterapeutą oraz jeśli jest Pani w kontakcie z lekarzem psychiatrą to także z nim.

Pozdrawiam
Karolina Matlak