Anoreksja bulimiczna a dieta

Witam. Mam 16 lat, 170 cm wzrostu i ważę 50 kg. Tydzień temu ważyłam 46 kg, lecz przez codzienne napady obżarstwa utyłam. Choruję na anoreksję bulimiczną. Mam pytanie - czy jedząc 1700 kcal dziennie, 5 posiłków, utrzymam wagę czy przytyję? Dietę mam napisaną przez moją psycholog, która jest też dietetykiem. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie,

Przede wszystkim gratuluję decyzji o rozpoczęciu leczenia i nawiązaniu stałego kontaktu z psychologiem.
Przyrost masy ciała zależy nie tylko od podaży kalorii - jeśli obecnie stosujesz intensywne ćwiczenia, środki przeczyszczające, możesz nawet tracić na wadze.
Twoja obecna masa ciała jest zbyt niska, wskazuje na sporą niedowagę, dlatego powinnaś przytyć. Wzrost masy ciała do prawidłowych wartości jest jednym z celów leczenia. Ten przyrost wagi powinien odbywać się stopniowo.

Ogólnie zaleca się, aby wartość kaloryczna posiłków w pierwszym tygodniu wynosiła ok. 40 kcal/kg masy ciała, następnie ok. 60 kcal/kg m.c, po kilku tygodniach o ok 70-100 kcal/ kg m.c na dobę.
Nie jestem specjalistą dietetykiem - proponuję, abyś zaufała swojej terapeutce i wyjaśniła wątpliwości w bezpośredniej rozmowie z osobą prowadzącą leczenie.

Życzę wytrwałości i trzymam kciuki za powodzenie terapii!