Podejrzenie anoreksji a codzienna dieta

Witam, mam 18 lat, 168 cm wzrostu, miałam podejrzenie anoreksji, lecz nie szłam do lekarza, bo chciałam poradzić sobie z tym sama. Dzięki pomocy mamy wychodzę z tego, staram się nie unikać jedzenia i przytyłam 3 kg (aktualnie ważę 50 kg). Nie mam problemów z łaknieniem, ani z żołądkiem. Jak powinna wyglądać moja codzienna dieta, aby przytyć do wagi normalnej, ale nie utyć? Tego się boję.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Proszę oprzeć swoją dietę na świeżych produktach takich jak przede wszystkim warzywa, jaja, mięso, drób, ryby, zdrowe tłuszcze jak masło i oliwa, nabiał, trochę orzechów i pestek, grubych kasz. Unikać cukru i przetworzonych produktów, a chleb najlepiej na zakwasie i niewiele. Taka dieta promuje zdrowie i nie pozwala na nadmierne przybieranie na wadze.