Dieta dla 19-letniej osoby cierpiącej na anoreksję

Witam! Chciałam zapytać ile kalorii powinnam jeść by przytyć? Mam 165 cm wzrostu , waze 40,5 kg , mam 18 lat i choruje na anoreksje. Chciała bym tez dowiedzieć sie czy powinnam stopniowo zwiększać kaloryczność czy od razu jeść dużo? I czy powinnam ćwiczyć czy wprowadzić je z czasem a moze mogła bym z nich zrezygnować? Z góry dziękuję za pomoc!

Nie wiem czy jest to opis kobiety czy mężczyzny. Pytanie zadaje kobieta z rejestracją mężczyzny z Lublina. Waga jest w relacji do wzrostu znacząco zaniżona. Istnieje więc konieczność jej zwiększenia poprzez spożywanie ilości posiłków do 5 na dobę wraz z sukcesywnym powiększeniem ich kaloryczności, bez przejadania się.
Proszę pozwolić organizmowi zaspakajać swój apetyt na produkty bez specjalnego liczenia kalorii.
Myślę, że ćwiczenia fizyczne tylko w aspekcie utrzymania bieżącej sprawności organizmu.
Trzecim i najważniejszym elementem jest jednak psychoterapia, a więc leczenie przyczyn jadłowstrętu. Choć brakuje ich w opisie to podejrzewam, że przyczyną są niewłaściwe relacje z ojcem.
Proszę podjąć również psychoterapię w gabinecie specjalisty od zaburzeń łaknienia.
Serdeczności
Edward Jakubowicz

Takie informacje można uzyskać tylko po osobistej konsultacji z lekarzem i dietetykiem. Każdy przypadek jest inny i należy maksymalnie dostosować działania do potrzeb. By skutecznie wyjść z anoreksji niezbędne jest podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam