Wychodzenie z anoreksji u 15-letniej córki

Witam, Mam córkę, która jest na atapie "wychodzenia" z anoreksji. Ma 15 lat a choroba trzyma się jej już 2 lata. Z wagą jest raz lepiej, raz gorzej. Teraz waży 44 kg przy 161 cm wzrostu. Jak ma jeść, żebyśmy obie czuły się dobrze? Każdy posiłek jest kłótnia, ona myśli, że chcę ją utuczyc. Ile kalorii musi jeść ,żeby chociaż trzymać wagę? Proszę o przykładowy jadłospis. Z góry dziękuję za poświęcony czas. Zakłopotana mama.

Jadłospis powinien opracować rzetelnie dietetyk po pełnym wywiadzie - nie przez internet. Dziewczynka wymaga również opieki psychologicznej.

Zachęcałabym do skorzystania z pomocy ośrodka leczenia zaburzeń jedzenia (jest taki np w Dąbrówce)- córka będzie mogła podjąć terapie, a Pani skorzystać ze wsparcia i edukacji dla rodzin pacjentów. Pomoże to Pani na nowo zbudować relacje z córka i poradzić sobie z różnymi sytuacjami w tym związanymi z posiłkami.