Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wychodzenie z anoreksji u 15-letniej córki

Witam, Mam córkę, która jest na atapie "wychodzenia" z anoreksji. Ma 15 lat a choroba trzyma się jej już 2 lata. Z wagą jest raz lepiej, raz gorzej. Teraz waży 44 kg przy 161 cm wzrostu. Jak ma jeść, żebyśmy obie czuły się dobrze? Każdy posiłek jest kłótnia, ona myśli, że chcę ją utuczyc. Ile kalorii musi jeść ,żeby chociaż trzymać wagę? Proszę o przykładowy jadłospis. Z góry dziękuję za poświęcony czas. Zakłopotana mama.
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Jadłospis powinien opracować rzetelnie dietetyk po pełnym wywiadzie - nie przez internet. Dziewczynka wymaga również opieki psychologicznej.

Psycholog posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.
0

Zachęcałabym do skorzystania z pomocy ośrodka leczenia zaburzeń jedzenia (jest taki np w Dąbrówce)- córka będzie mogła podjąć terapie, a Pani skorzystać ze wsparcia i edukacji dla rodzin pacjentów. Pomoże to Pani na nowo zbudować relacje z córka i poradzić sobie z różnymi sytuacjami w tym związanymi z posiłkami.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy