Jak utrzymać wagę podczas wychodzenia z anoreksji?

witam,wychodze z anoreksji moja waga to 44 kg prosze mi napisac jak mam utrzymac ta wage zeby juz nie tyc? i jak moge pozbyc sie rozstepow po przytyciu? Z gory dziekuje.

Witam Panią,

Po pierwsze to powinna Pani przytyć, ponieważ waga 44kg jest zdecydowanie zbyt niska. Po drugie trudno jest dobrać właściwą metodę pozbycia się rozstępów nie znając ich stanu zaawansowania i wyglądu. Proszę wypróbować naprzemienny prysznic ciepłą i chłodną wodą - pobudzi krążenie krwi i sprawi, że skóra będzie bardziej jędrna
Polecam także masaż szczotką z włosia oraz peelingi.
Należy zadbać także o codzienne nawilżanie - wysuszony naskórek sprzyja powstawaniu rozstępów
Kiedy rozstępy mają różowe lub fioletowe zabarwienie można się ich pozbyć za pomocą kosmetyków. Preparaty przeciw rozstępom rozjaśniają powstałe blizny oraz pobudzają powstawanie nowych włókien kolagenu i elastyny

Biało-perłowe rozstępy to poważniejszy problem. Potrzebna jest fachowa pomoc w gabinecie dermatologii estetycznej. Dzisiejsza medycyna dermatologia dysponuje całą gamą zabiegów, które sprawiają, że rozstępy stają się mniej widoczne

Wracając do Pani wagi i stanu zdrowia to najlepiej omówić sprawę z psychoterapeutą i dietetykiem. Anoreksja jest trudną chorobą i pacjenci raczej sami z niej nie wychodzą a potrzebują dużego wsparcia od specjalistów.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietety

Witam,
Nie podaje Pani informacji jakie ma Pani BMI i wzrost, trudno jest więc stwierdzić czy waga jest prawidłowa. Dodatkowo Pani pytanie wydaje się wpisywać wciąż w sposób myślenia osoby z anoreksja. Proszę zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego, który stwierdzi czy faktycznie może Pani już nie przybierać na masie. Jeśli chodzi o rozstępy myślę, że najlepsza drogą zapobiegania będzie wizyta u dermatologa estetycznego.
POzdrawiam