Anoreksja u córki

corka ma anoreksje leczy sie teraz od tygodnia zaczela jeść czy to już na stałe czy jeszcze moze byc nawrót czy chciała mnie i lekarke oszukać żeby nie iść do szpitala je tak jak normalna zdrowa osoba czy mam się cieszyć czy niepokoić
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Bardzo dobrze, że córka podjęła leczenie i zaczęła jeść. Rozumiem Pani obawy, ale nikt nie jest w stanie odgadnąć motywacji działań Pani córki. Proszę wierzyć, że dziewczynie również zależy na swoim zdrowiu i że zaczęła jeść, bo zdaje sobie sprawę, czym grozi anoreksja. Radziłabym zachować spokój i chwalić córkę za jej postępy, za każdy zjedzony posiłek. Oczywiście proszę zachować ostrożność, gdyż osoby chorujące na anoreksję znają różne sposoby, by oszukać otoczenie, że jedzą, gdy tymczasem posiłki lądują wszędzie, ale nie w żołądku. Rozumiem Pani lęki i niepokoje. Boi się Pani o swoją córkę, ale wierzę, że jeżeli dziewczyna podjęła terapię, to wszystko zmierza w dobrym kierunku. Proszę ją dopingować w staraniach i dawać wiele pozytywnych wzmocnień, by jedzenie w końcu zaczęło kojarzyć się jej z przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Pozdrawiam!

Witam serdecznie Rozumiem, ze diagnoza zostala postawiona przez lekarza psychiatre? Co do Pani pytan. Tydzien jest zbyt krotkim czasem, aby mozna mowic o jakiejkolwiek zmianie. W przypadku wszelkich zaburzen odzywiania nalezy zawsze byc bardzo uwaznym, szczegolnie jesli dotyczy to dzieci. Corka napewno bedzie podejmowala wszelkie proby przekonania Pani, ze nie jwst chora i ze nie jest potrzebna pomoc specjalisty, zwlaszcza pobyt w szpitalu. W razie pytan zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Ilona Cizewska