Czy to pierwsze objawy anoreksji?

Witam, zauwazylam u mojej córki niepokojące objawy ktore według mnie mogą byc powolnym popadaniem w anoreksję. Moja córka ma 14 lat, 172 cm wzrostu i wazy 54 kg. Nie lubi jesc, mogła by nie jest całymi dniami, jest osłabiona, czesto blada i jest jej dosyć zimno mimo ze na dworze jest 23 stopnie. Miesiączka pojawia sie mniej wiecej co 22 dni i trwa tylko koło 2-3 dni. Moja córka zaczela duzo ćwiczyć. zauwazylam ze non stop chce chudnąc i nie akceptuje swojego ciała.czy mam isc z córka do lekarza?

Podobne objawy mogą być niepokojące. Zachęcam do podjęcia rozmowy z córką, a dalej konsultacji z lekarzem i/lub psychologiem rodzinnym.

Witam Panią. Ten niepokój, o którym Pani pisze jest z pewnością bardzo trudny dla matki. Niestety rozwijając się w Pani będzie "podpowiadał" różne scenariusze. Dlatego proszę jak najszybciej nawiązać kontakt z lekarzem specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży. Taki lekarz ma też kontakt z psychologami, którzy specjalizują się w zaburzeniach odżywiania. Zanim porozmawia Pani z córką proszę się do tej rozmowy (o wizycie u specjalisty) przygotować. Kontakt ze specjalistami może być pomocny. Proszę nie odwlekać tych kroków. Spadek wagi ciała i dieta, którą stosuje córka mogą być groźne dla jej zdrowia i/lub życia. Pozdrawiam Panią

Objawy mogą wskazywać na zaburzenia odżywiania. Niestety to coraz częstsze zjawisko u nastolatków. Ważne aby jak najszybciej zabrała Pani córkę do psychologa zajmującego się terapią zaburzeń odżywiania.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,

zachowanie córki rzeczywiście sugeruje zaburzenia odżywania/anoreksję. Proszę porozmawiać z córką i udac się do specjalisty. Im wcześniej Pani zareaguje tym lepiej. Mam wiele pacjentek z anoreksją dość późno wykryta a leczenie w tych sytuacjach jest bardzo długotrwale i trudne. Proszę nie zwlekać! Uprzedzam, że córka raczej nie przyzna się do tego że jest chora. bedzie uważała że wszystko kontroluje a Pani jest jej "wrogiem".

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk