Czy to mogą być objawy anoreksji?

Witam, odchudzałam się rok. Intensywnie ćwiczyłam mniej jadłam nieraz było 15 kcal zjedzonych. Często mi niedobrze po jedzeniu i wcale nie odczuwam głodu. Nadal mniej jem i czuję się gruba. Często mi smutno i oglądam zdjęcia chudych pięknych modelek. Wypadają mi włosy łonowe, a okres się miesiąc spóźnia. Mam nieregularny cykl. Moi rodzice sugerowali mi, że mam anoreksje, ale w to wątpie. Czy to mogą być objawy anoreksji? Proszę o szybką odpowiedź.

Witam,

Objawy jakie Pani opisała mogą świadczyć o zaburzeniach odżywania (a więc także o anoreksji). By potwierdzić czy i jakie są to zaburzenia koniecznie powinna się Pani udać do specjalisty. Poprzez ten serwis ocena Pani stanu fizycznego i psychicznego, a więc i diagnoza oraz zaproponowanie Pani najlepszej formy pomocy nie są możliwe. Gorąco zachęcam, by Pani nie zwlekała, ponieważ zaburzenia odżywania (w tym anoreksja) mogą być bardzo groźne dla zdrowia i życia. Pomocy może Pani szukać w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Poradniach Leczenia Nerwic, czy prywatnych gabinetach psychologów/psychoterapeutów oraz lekarzy psychiatrów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Rodzice mają racje. Objawy, które Pani opisuje mogą świadczyć o anoreksji. Powinna się Pani zgłosić do specjalisty zajmującego się zaburzeniami odżywiania. Proszę to zrobić jak najszybciej, bo organizm daje już Pani sygnały że nie jest dobrze. Długotrwałe przebywanie na restrykcyjnych dietach może mieć bardzo negatywny wpływ na Pani zdrowie oraz rozwój chorób, które mogą zaatakować w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie

Mgr Michał Pyter Psychologia

Dzień dobry.
Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia odżywiania, jednak jakąkolwiek diagnozę może Pani otrzymać po dokładnych badaniach/wywiadzie u specjalisty. Zachęcam Panią do wizyty u psychiatry lub innego specjalisty zajmującego się zaburzeniami odżywiania. Warto, żeby Pani pamiętała, że tego typu zaburzenia mogą być niezwykle niebezpieczne dla zdrowia.

Pozdrawiam,
Michał Pyter
http://michalpyter.com